Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP) i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP).

Jestem zdecydowanym zwolennikiem łączenia znanych mi różnych podejść psychoterapeutycznych, jednak najbliższym mi jest myślenie w nurcie psychoanalitycznym opartym na założeniach teorii psychoanalizy, określanej często jako „wglądowej”. Psychoterapia psychoanalityczna zakłada, że życiem człowieka sterują wewnętrzne, nieświadome siły. Polega ona na odkrywaniu nieświadomych potrzeb, a także wzorców zachowań i przekonań, które wpływają na nasze życie. Terapia daje człowiekowi możliwość głębszego zrozumienia wewnętrznych konfliktów, emocji a także jest doskonałym narzędziem do własnego rozwoju osobowości.

Często za zgodą pacjenta w terapię włączam prace z ciałem i umysłem, proponuję różne techniki ćwiczeń które często powodują większy wgląd w siebie i poprawiają komfort w stawianiu życiu czoła.

Cele psychoterapii

Psychoterapia to metoda leczenia różnego rodzaju zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, które wpływają negatywnie na jakość życia. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy stres, presja i trudne emocje towarzyszą nam na co dzień, coraz więcej osób zaczyna zauważać potrzebę profesjonalnej pomocy w radzeniu sobie z trudnościami. Psychoterapia to proces, w którym pacjent pod okiem doświadczonego specjalisty uczy się rozpoznawać i zmieniać negatywne schematy myślenia i zachowań, które prowadzą do zaburzeń emocjonalnych i psychicznych.

Istnieją różne podejścia terapeutyczne, takie jak psychoterapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna czy gestalt. Psychoterapia poznawczo-behawioralna skupia się na zmianie myślenia i zachowań, które prowadzą do problemów emocjonalnych. W terapii psychodynamicznej ważną rolę odgrywają procesy nieświadome, a w gestalt terapii kluczową rolę odgrywa tu i teraz oraz praca z emocjami i ciałem.

Mój gabinet psychoterapeutyczny w Szczecinie oferuje indywidualny program leczenia, dopasowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Podczas pierwszej wizyty, psychoterapeuta przeprowadza wywiad, aby lepiej poznać pacjenta i zrozumieć przyczyny jego problemów emocjonalnych. Następnie na podstawie uzyskanych informacji, psychoterapeuta proponuje program terapii, który będzie skuteczny w pomocy pacjentowi.

Jeśli szukasz pomocy i wsparcia w trudnych emocjonalnych sytuacjach, warto skonsultować się z doświadczonym psychoterapeutą, który pomoże Ci odnaleźć drogę do zdrowia psychicznego i lepszego funkcjonowania w codziennym życiu. Każda osoba, która podejmuje decyzję o podjęciu terapii zasługuje na pełen szacunek i wsparcie w swoim procesie.

Podczas prowadzenia cyklicznych sesji terapeutycznych, rola terapeuty polega na stopniowym doprowadzaniu do ustępowania objawów, z którymi pacjent się zgłosił, a przede wszystkim do tego, aby był w stanie coraz to lepiej radzić sobie w zmaganiach z codziennością i czerpać z tego coraz to większą satysfakcję. Proces terapeutyczny może pozwolić niemal każdemu człowiekowi na zwiększenie osobistej niezależności, wzrost poczucia własnej wartości oraz polepszenie relacji z innymi ludźmi.

Założenia prowadzonej przeze mnie terapii zawsze konstruuję w odniesieniu do zgłaszanej przez pacjenta problematyki i jego osoby. Częstotliwość spotkań organizowanych w ramach psychoterapii, to zazwyczaj 1 lub 2 sesje tygodniowo. Spotkanie trwa 50 minut.