" Jeśli na pewnym etapie życia traci się poczucie panowania nad sytuacją, najczęściej szuka się wówczas rozwiązań, które mogą przynieść skutek odwrotny do tego, jaki chcielibyśmy osiągnąć (cierpienie, ból, chaos)."

Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Jestem zdecydowanym zwolennikiem łączenia znanych mi różnych podejść psychoterapeutycznych, jednak najbliższym mi jest myślenie w nurcie psychodynamicznym, opartym na założeniach teorii  psychoanalizy, określanej często jako „wglądowej”.  Psychoterapia psychodynamiczna zakłada, że życiem człowieka sterują wewnętrzne, nieświadome siły. Polega ona na odkrywaniu nieświadomych potrzeb, a także wzorców zachowań i przekonań, które wpływają na nasze życie. Terapia daje człowiekowi możliwość głębszego zrozumienia wewnętrznych konfliktów, emocji a także jest doskonałym narzędziem do własnego rozwoju osobowości.

Często za zgodą pacjenta w terapię włączam prace z ciałem i umysłem, proponuję różne techniki ćwiczeń które często powodują większy wgląd w siebie i poprawiają komfort w stawianiu życiu czoła.

Umów wizytę.

Kontakt
Robert Butryn

tel. 888 520 888

email: gabinet@psychoterapia-szczecin.org

aleja Wojska Polskiego 56/2

70-477 SzczecinCele psychoterapii

Celem prowadzenia przeze mnie psychoterapii, nie jest wymuszanie na pacjentach zmian całej ich egzystencji i wszystkich nawyków.

Podczas prowadzenia cyklicznych sesji terapeutycznych, rola terapeuty polega na stopniowym doprowadzaniu do ustępowania objawów, z którymi pacjent się zgłosił, a przede wszystkim do tego, aby był w stanie coraz to lepiej radzić sobie w zmaganiach z codziennością i czerpać z tego coraz to większą satysfakcję. Proces terapeutyczny może pozwolić niemal każdemu człowiekowi na zwiększenie osobistej niezależności, wzrost poczucia własnej wartości oraz polepszenie relacji z innymi ludźmi.

Założenia moich terapii zawsze konstruuję w odniesieniu do zgłaszanej przez pacjenta problematyki i jego osoby. Częstotliwość spotkań organizowanych w ramach psychoterapii, to zazwyczaj 1 lub 2 sesje tygodniowo. Spotkanie trwa 50 minut.